عکاسی از نوزادان چالشی است که شما باید با آن روبرو شوید در عکاسی از نوزادان شما نیاز به کمی خلاقیت و شانس دارید تا بتوانید از کار خود را به بهترین نحوه ممکن جلو ببرید. فرصت عکس برداری از نوزادان که هرکدام از آن ها در خواب آلود ترین , جوان ترین چهره خود هستند می تواند بسیار لذت بخش باشد پس با کمی تکنیک شما می توانید به این مهم برسید.

 

عکاسی از نوزادان چالشی است که شما باید با آن روبرو شوید. در عکاسی از نوزادان شما نیاز به کمی خلاقیت و شانس دارید تا بتوانید کار خود را به بهترین نحوه ممکن جلو ببرید. فرصت عکس برداری از نوزادان که هرکدام از آن ها در خواب آلود ترین , جوان ترین چهره خود هستند می تواند بسیار لذت بخش باشد پس با کمی تکنیک، شما می توانید به این مهم برسید.

 

نکات مهم عکاسی از نوزادان

همواره بر این نکته توجه کنید که عکسبرداری از نوزادان در چه مکانی مناسب می باشد. برای فهمیدن این نکته می توانید با پدر و مادر نوزاد صحبت کنید و از آن ها بخواهید که به شما بگویند که کودک شما چه مکانی را بیشتر دوست دارد و می خواهد در آنجا باشد. بعد از فهمیدن این نکته می توانید برای عکس برداری اقدام کنید. در رابطه با عکاسی نکات بسیار مهمی وجود دارد اما ما برای شما نکات مهم عکاسی از نوزاد را معرفی خواهیم کرد :

 

برای شروع چه کارهایی را باید انجام دهیم 

 برای شروع عکس برداری از کودک از والدین نوزاد بخواهید به شما درباره علایق و سلایق کودک بگوید سپس با توجه به آن نکات فضای اطراف عکس برداری را طراحی کنید. برای مثال کودک یا نوزادی که قرار است از او عکس برداری کنید به حیوانات علاقه دارد یا یک کودک دختر عروسک ها را خیلی دوست دارد، بنابراین شما می توانید فضای اطراف عکسبرداری را پر از اسباب بازی،حیوانات و یا عروسک کنید، همچنین شما می توانید درباره حرکات یا فعالیت هایی که نوزاد دوست دارد انجام دهد صحبت کنید.

نکات قبل از عکاسی

قبل از عکاسی نوزاد باید سیر باشد و در صورت امکان حمام کرده باشد. به دلیل طولانی شدن عکسبرداری از نوزاد، حتما وسایل رفاهی نوزاد همراه پدر و مادرش باشد.

کمی صبر به خرج دهید 

نوزادان نگران تام خود نیستند پس شما نیز نباشید برای مثال شما میخواهید عکسی از نوزاد بگیرید که نوزاد درحال لبخند زدن می باشد یا در حال انجام عملی خاص باشد، لذا برای رسیدن به این امر مهم، شما باید وقت زیادی را صرف کنید. پس بدون داشتن صبر هیچگاه به این موضوع نخواهید رسید. اگر مقداری صبر داشته باشید و نوزاد را سرگرم کنید حتما به هدفتان می رسید.

 

برای عکس برداری از نوزاد همسطح او باشید

شاید شما در عکس برداری از نوزاد در موقعیت خاصی باشید شاید از بالا یا از روبرو عکس برداری کنید اما در عکس برداری همسطح، مخاطب ارتباط بهتری با نوزاد خواهد گرفت پس سعی کنید تا عکس برداری همسطح انجام دهید.

 

تمرکزتان فقط روی صورت نوزاد نباشد

بیشتر عکاسان در عکس برداری از نوزادان اغلب بر روی صورت نوزاد توجه دارند. ما این را توصیه نمی کنیم بلکه همواره سعی کنید که همه جای بدن یک نوزاد یا کودک را به تصویر بکشید. برای مثال یک کودک دوست دارد بدود، شما می توانید روی پاهای او تمرکز کنید یا کودک دیگری نقاشی کشیدن را دوست دارد پس شما می توانید روی دستهایش تمرکز کنید. این ها ایده هایی هستند که به شما کمک می کنند عکس هایتان زیباتر و دلنشین تر شود و مخاطب بتواند ارتباط بهتری با نوزاد بگیرد.

 

بهترین زمان برای عکاسی از نوزادان

اگر می خواهید نوزاد درعکس، نوزادی تازه متولد شده به نظر برسد، شما باید در دو هفته اول تولد نوزاد از او عکس برداری کنید. البته این نکته درباره نوزادان دوقلو صدق نمی کند، زیرا نوزادان دوقلو بعد از تولد مدتی را در بیمارستان سپری می کنند. در کل سعی کنید وقتی تازه متولد شده اند از آنها عکس برداری کنید.

از لباس های جذاب و مناسب استفاده کنید

پوشاندن لباس های گل گلی , چهارخونه و بسیاری از لباس های این طرحی می تواند تاثیر بسزایی در زیباترشدن عکس داشته باشد . این دوره از زندگی نوزاد بسیار مهم و دوره طلایی برای به یاد آوردن خاطرات می باشد، پس سعی کنید لباس هایی را به پدر و مادر نوزاد پیشنهاد دهید که وقتی آنها را در تن نوزاد می بینید دلتان برایش آب شود. این دست عکس ها برای آلبوم عکس ها بسیار مناسب هستند و یاد آور خاطرات در بزرگسالی خواهند بود.

ایمنی را سرلوحه کار خود قرار دهید

اگر قرار است نوزاد را در مکانی قرار دهید که در ارتفاع خاصی است، سعی کنید ایمنی نوزاد را فراهم کنید، زیرا ممکن است نوزاد از آن ارتفاع بیفتد و مشکلاتی برای وی ایجاد شود. گاهی اوقات شما نیاز دارید کودک را جابجا کنید و یا برای پیدا کردن ژست مناسب در تلاش هستید، از آنجایی که استخوان های نوزاد شکننده هستند در این باره همواره سعی کنید در عکاسی از نوزاد از پدر یا مادرش در خواست کنید تا نوزاد را جابجا کنند و تا جایی که امکان دارد خودتان در این کار دخالت نکنید.

 

دمای محل عکسبرداری اهمیت زیادی دارد

از آنجایی که نوزادان به دمای پایین عادت ندارند و سریع دچار سرماخوردگی می شوند سعی کنید دمای آتلیه یا منزل و یا هرجایی که عکس برداری در آنجا انجام می شود کمی بالاتر از حد معمول باشد، این موضوع بابت این حائز اهمیت می باشد که بیشتر عکس هایی که از کودک به ثبت می رسد بدون لباس می باشد و ممکن است نوزاد دچار سرماخوردگی شود.

 

صحنه را از قبل بچینید

از دکور های شلوغ و بزرگ بپرهیزید! زیرا سایز نوزاد کوچک می باشد و گاهی هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند، اغلب سعی کنید تناسب ها را رعایت کنید مثلا می توانید از پتو های کوچک رنگی و یا پالت های رنگا رنگ استفاده کنید تا زیبایی را بیشتر کند.

 

 

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group