فلاش دوربین برای چشم نوزاد

فلاش دوربین برای چشم نوزاد خطرناک است به ویژه در ماه های اولیه ی تولید این خطر می تواند جبران ناپذیر باشد پزشکان در این زمینه توصیه می ککند بهتر است عکس گرفتن از کودک را به روز موکول کنید با این اقدام ساده سلامت بینایی فرزند شما به خطر نخواهد افتاد.

فلاش دوربین برای چشم نوزاد خطرناک است، به ویژه در ماه های اولیه ی تولید این خطر می تواند جبران ناپذیر باشد پزشکان در این زمینه توصیه می کنند بهتر است عکس گرفتن از نوزاد را به روز روشن موکول کنید. با این اقدام ساده، سلامت بینایی فرزند شما به خطر نخواهد افتاد.

بررسی اینکه آیا فلاش دوربین برای چشم نوزاد ضرر دارد؟

فلاش دوربین برای چشم نوزاد ضرر دارد؟ در این بخش از مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد تاثیرات فلاش دوربین برای چشم، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار دهیم. اگر چه بررسی های کامل و علمی زیادی در این زمینه انجام نشده است. ولی این به این معنا نیست که تابش مستقیم فلاش دوربین هیچ گونه عوارضی ندارد.

نور خورشید زمانیکه به طور مستقیم بر روی چشم بتابد سبب عوارض جدی در طولانی مدت خواهد شد از آن جا که فلاش دوربین نیز به طور مستقیم بر روی چشم می تابد می تواند به عوارض جدی منجر شود، به ویژه برای کودکان که ممکن است عوارض یاد شده شدید تر باشد.

در سال های اخیر برخی از متخصصان تذکرهای ویژه ای در مورد ضرر فلاش دوربین برای چشم نوزاد مطرح کرده اند. حتی برخی از آنها خاطر نشان شده اند زمانی که میزان نور فلاش دوربین تابیده شده بیشتر باشد زیان های به وجود آمده نیز بیشتر خواهد بود. اگرچه نور تابیده شده برای مدت زمان کوتاه تابیده می شود ولی اگر میران آن بیشتر باشد تاثیرات نامطلوب آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور جدی تاکید شده است که برای عکس گرفتن از نوزادان زیر ۴ ماه باید از دوربین بدون فلاش استفاده شود و تا 2 سالگی نیز باید احتیاط های لازم در نظر گیرد، بعد از آن  سن، از آن جا که مقاومت شبکیه ی چشم افزایش می یابد آسیب های احتمالی نیز کاهش خواهد یافت. در سال های اخیر، به ویژه وجود برخی از فضاهای اجتماعی، همه ی افراد را ترغیب کرده است که عکس های لحظه ای مختلفی از فرزندان خود به طور پیوسته ثبت کنند ولی باید اصول کار را نیز در این مورد بدانیم.

تاثیر فلاش دوربین برای چشم نوزاد

برخی از تحقیقاتی که در سال های آتی انجام شده است مطرح کرده اند که استفاده از فلاش دوربین برای چشم نوزاد  بدون زیان است ولی تحقیقات یاد شده در سطح کلی نمی باشد یا به عبارت دیگر در سطح جهانی مورد بررسی قرار نگرفته است. به همین دلیل همواره شایعات مختلفی در زمینه ی  ضرر فلاش دوربین برای چشم نوزاد  مطرح می باشد.تاثیر فلاش دوربین برای چشم به ویژه زمانی که در یک محیط کاملا تاریک قرار گیرد می تواند بسیار نامطلوب باشد.

در حالت کلی رعایت احتیاط ها باید در اولویت قرار گیرد زیرا وجود احتمال هرگونه عوارض زیاد است . شبکیه ی چشم کودکان همانند سایر اعضای بدن در مرحله ی رشد قرار دارد از آنجا که مقاومت لازم را ندارد به آسانی می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین اگرچه فلاش دوربین برای چشم نوزاد با در نظر گرفتن کوتاه مدت بودن آن تصور می شود که هیچ گونه خطری ندارد ولی احتمال وجود خطرها نیز مطرح است .امروزه بسیاری از پزشکان فعال در این زمینه توصیه می کنند بنا به احتیاط ضرر فلاش دوربین برای چشم نوزاد، در سال های اولیه کودک استفاده نکنند تا در سال های آتی به مشکلات کم بینایی و البته نابینایی فرزندشان منجر نشوند.

مراقبت های ویژه در مورد فلاش دوربین برای چشم نوزاد

حال اگر بخواهیم خطر فلاش دوربین برای چشم نوزاد را از بین ببریم چه راهکارهای مفیدی در دسترس است . یکی از بهترین گزینه ها می تواند عکاسی از نوزادان در روز روشن باشد، در این حالت دیگر نیازی به استفاده از فلاش دوربین نیست پس با این توصیف حتما عکس گرفتن از فرزندتان را به روز موکول کنید .

از سوی دیگر در محیط های تاریک مردمک چشم نوزاد بیشتر باز می شود و این امر شدت خطر فلاش دوربین برای چشم نوزاد  را افزایش خواهد داد. البته راهکار دیگر نیز برای کاهش خطر فلاش دوربین برای چشم کودک موجود است برای این منظور می توانید زمانی که کودک شما در خواب است و یا زمانی که نگاهش به زاویه ای است از او عکس بگیرید. در این حالت فلاش دوربین مستقیم به چشم او نخواهد تابید.

 البته همه ی پزشکان استفاده از این روش را نیز تایید نمی کنند زیرا در بیشتر مواقع حتی ممکن است کودک با چشم بسته نیز به فلاش دوربین حساس باشد. با این توصیف، عدم استفاده از فلاش دوربین می تواند ایده آل ترین گزینه برای سلامت بینایی فرزندتان در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که فاصله دوربین تا کودک نیز باید در یک فاصله ی تعادلی در نظر گرفته شود از گرفتن عکس های پی در پی نیز از نوزاد خودداری کنید.

فلاش دوربین برای چشم نوزاد خطرناک است حتی اگر این خطر احتمالی و یا ضعیف باشد باید احتیاط لازم در نظر گرفته شود . زیرا در اثر عدم رعایت برخی از اصول های جزیی است که کودکان در سال های آتی گرفتار برخی از مشکلات قرار می گیرند.

نکات دانستنی در مورد فلاش دوربین برای چشم نوزاد

ممکن است بپرسید چرا ضرر فلاش دوربین برای چشم نوزاد مورد بحث قرار می گیرد و استفاده از فلاش دوربین برای بزرگسالان هیچ گونه خطری ندارد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت شبکیه و مردمک چشم بزرگسالان تا این اندازه حساس نمی باشد، از سوی دیگر چشم بزرگسالان با تکاملی که داشته است توانایی لازم را دارد که بتواند در برابر تغییرات سریع نور مقاومت کند ولی برای کودکان این امر ممکن نیست به همین دلیل همواره خطر فلاش دوربین برای چشم نوزاد در اولویت قرار می گیرد. استفاده نکردن از فلاش دوربین هنگام عکس گرفتن از فرزندتان چندان کار دور از ذهنی نیست شما به راحتی می توانید برای یک دوره ی زمانی خاص این موضوع را مد نظر خود قرار دهید تا از این طریق از خطرات احتمالی آن در امان باشید.

اگرچه امروزه امکانات دوربین های مختلف هم در گوشی های هوشمند و هم در دوربین های حرفه ای افراد را وسوسه می کند تا بتوانند عکس های مختلف از فرزندشان در محیط های گوناگون ثبت کنند، ولی پیشنهاد اکثر پزشکان آن است که اغوا نشوید و سلامت بینایی فرزندتان را به خطر نیندازید.

عکاسی با فلاش دوربین به ویژه در ماههای اول تولد نوزاد یکی از خطرناک ترین اقداماتی است که هر پدر و مادر می تواند با در خطر انداختن سلامتی فرزند خود انجام دهد. نوزاد درک این را ندارد که به طور مستقیم به فلاش دوربین نگاه نکند به همین دلیل عوارض این گونه مشکلات با افزایش میزان آن تشدید می یابد.

 

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group