بچه ها یکی از بهترین سوژه ها برای عکاسی هستند که مردم به آن ها علاقه زیادی نشان میدهند اما عکاسی کودکان در فضای باز مانند هر سوژه ی دیگری چالش هایی دارد

نکاتی مهم برای عکاسی از کودک در فضای باز

بچه ها یکی از بهترین سوژه ها برای عکاسی هستند که مردم به آن ها علاقه زیادی نشان می دهند، اما عکاسی کودکان در فضای باز مانند هر سوژه ی دیگری چالش هایی دارد .

در عکاسی فضای باز، کودکان می دوند می خندند و مشغول بازی و سرگرمی می شوند، به همین علت فرصت عکس های فوق العاده بی شمار است.

عکاسی در فضای باز از کودک دلبند شما یکی از خدمات حرفه ای آتلیه سارا می باشد

ما در این مطلب راهنمایی ها و روشها یی را برای دریافت نتایج بهتر در عکاسی از کودک در فضای باز معرفی و ارائه می دهیم.

بهترین زمان برای عکاسی چه زمانی است؟

بهترین عکس های بچه ها در فضای باز مثل هر چیز دیگری در نور طبیعی فضاهای باز و غیر بسته اتفاق می افتد. اما این سوال پیش می آید که چرا نمی شود عکاسی کودک در فضای باز را در یک فضای بسته با نور پردازی و افکت ها انجام نمود؟

 به این علت که درفضای باز نور طبیعی و ملایم به چهره ی کودک شکل طبیعی و شاداب تری را می دهد و باعث می شود پوست او ظریف تر وزیباتر نشان داده شود و همچنین نور طبیعی باعث می شود که سایه های ناملایم از عکس دور بمانند.

به دلیل این که فلاش زدن اغلب باعث می شود کودکان پلک بزنند و عکسشان را خراب کنند و یا حتی در عکاسی از  نوزادان و برخی کودکان از عمل فلاش زدن ترسیده و گریه می کند.

و همچنین فلاش زدن به طور کلی باعث می شود پوست به صورت پهن تر نشان داده شود، که به همین علت هم سایه های لطیفی که به چهره و صورت عمق و رئالیسم می دهند را از بین می رود .

بهتربن زمان عکاسی در روز برای کودکان

اگر به دنبال نور مناسب برای گرفتن عکس در فضای باز برای کودکان یا هر چیز دیگری هستید، به خاطر داشته باشید که نور خورشید در ظهر بسیار خشن وزننده است، به همین علت سایه های ناخوشایندی را در عکس ایجاد خواهد کرد

اگر به دنبال ساعت طلایی برای عکاسی در فضای باز هستید صبح زود و ساعتی قبل از غروب کردن خورشید بهترین موقع است .

اما اگر شما مجبور به عکاسی در اواسط روز هستید روش های گونانون و متعددی وجود دارد که به شما کمک می کنند عکس خوبی در ظهر داشته باشید . در ابتدا باید این نکته را به یاد داشته باشید که از نواحی که نور در آنجا به صورت مستقیم می تابد خارج شوید و به جای آن، محوطه باز و سایه دار را برای عکس خود انتخاب کنید. اما اگر این کار را انجام دادید یعنی از محلی که نور خورشید مستقیم می تابد خارج شدید و به فضای دارای سایه رفتید و عکس شما بیش از حد تاریک شد آن موقع می توانید از فلاش و رفلکتور های قابل حمل کمک بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

چگونه کودکان را سرگرم کنید؟

همان طور که خودتان میدانید عکاسی از کودکان سخت است زیرا آن ها معمولا توجهی به شما نمی کنند و هنگامی که باید مدت زمان زیادی را در یک جا بنشینند تا عکس خوبی از آن ها گرفته شود این کار را انجام نمی دهند و زود خسته می شوند و حتی ژست های مورد علاقه شما و عکاسان را به همین دلایل انجام نمی دهند. محیط استودیو های داخلی ممکن است بچه ها را بترسانند و عکس های نامطلوب و غیر زیبایی را به دنبال داشته باشد بنابراین یک فضای باز مثل ساحل حیاط پارک و یا باغ می تواند کار شما را راحت تر ند.

در بعضی از موارد والدین از فرزند خودشان با وعده ها یا سخت گیری هایی می خواهند که کودک در آنجا به حرفشان گوش بدهند و ژست های مورد نظرشان را بگیرد. اما این کار به عکاسی لطمه می زند، چرا که کودکان نمی توانند لبخند مصنوعی بزنند.

بهترین کار این هست که به کودک وقت و زمان بیش تری بدهیم تا کودک آرام شود و با فضای جدید خودش را عادت دهد به همین علت محیط آتلیه تخصصی کودک سارا سرگرم کننده و جذاب است تا برای کودکان شما محیطی خسته کننده نباشد .

نکات بسیار مهم برای عکاسی در فضای باز از کودکان

-همیشه به جزئیات و عناصر اضافی در بک گروند و پس زمینه عکس هایتان توجه کنید.

- لباس و نوع پوشش کودک در عکاسی از اهمیت بالایی برخوردار است چون که لباس هایی با رنگ های تند و و یا حتی لباس هایی با الگوهای پیچیده ممکن هست که نگاه ها را از سوژه دور کند .

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group