حتما شما هم مثل خیلی‌ها، یک دوربین حرفه‌ای دارین ولی نمیتونین ازش به خوبی استفاده کنین. یا شاید هم به این موضوع فکر میکنین که یک دوربین تهیه کنین و وارد دنیای پیچیده عکاسی حرفه ای بشین.حتما این سوال رو بارها از خودتون پرسیدین که از کجا و چگونه عکاسی را شروع کنیم ؟ برای پیدا کردن جواب این سوال، با این مقاله همراه من باشید:

عکاسی را آغاز کنید

شاید خیلی از افراد که به عکاسی علاقه مند هستند ندانند که چطور باید عکاسی حرفه را آغاز کنند و از کجا باید این کار را شروع  کرد.

ممکن است که شما یک دوربین پیشرفته و فول آپشن داشته باشید ولی نتوانید تصایر زیبایی با آن ثبت کنید یا اینکه به دلیل علاقه زیادتان به این کار قصد دارید یک دوربین حرفه ای خریده و کار عکاسی را آغاز کنید.

ولی در هرصورت شما لازم است که بدانید چگونه باید عکاسی حرفه ای را آغاز کرد

ما در ادامه سعی کرده ایم که در این زمینه به شما کمک کنیم:

چند قدم مهم و کلیدی برای شروع عکاسی حرفه ای

فرقی نمیکند که شما قصدتان از آموختن هنرعکاسی چه باشد . چه بخواهید فقط از جمع خانوادگی و مسافرت هایی که می روید عکس حرفه ای بگیرید یا اینکه بخواهید یک روزی تبدیل به عکاس حرفه ای شوید، به هرحال هدف شما هرچه باشد بزرگترین و اولین قدم، یادگیری عکاسی و ثبت تصاویر با بالاترین کیفیت است به نحوی که تحسین همه را به دنبال داشته باشد.

در شروع کار بهتر است بدانید که ممکن است این کار در ادامه هزینه زیادی را برای شما داشته باشد و همچنین مستلزم داشتن پشتکار زیادی است.

عکاسی یک هنر جذاب و چشم نوازی است که راه ورود به این هنر شاید هنوز به طور واضح قابل درک و ملموس نباشد اما به هیچ وجه نباید از این کار ناامید شد و با خراب کردن چندتا عکس دوربین خود را کنار گذاشته و از تلاش بیشتر منصرف شوید

بهتر است کمی با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم

پیدا کردن سوژه عالی و تأثیرگزار برای خودتان

قبل از هر چیزی باید پیدا کنید که چه موضوع عکاسی می تواند شما را متأثر کند و به وجد بیاورد،

در واقع پیدا کردن زمینه مورد علاقه شما در عکاسی بسیار مهم است و به شما کمک می کند که از خلاقیت بیشتری در عکاسی بهره ببرید و شما را خسته و دلزده نمی کند. مثلا ممکن است که بعضی به عکاسی از نوزادان و کودکان علاقه مند باشند و برخی هم به طبیعت و عکاسی در سفر علاقه داشته باشند. از خود بپرسید که آیا دنبال عکاسی از ژانر خاصی هستید یا اینکه قصد عکاسی از صحنه های ورزشی دارید که سوژه و نور در اختیار شما نیست.

بعد از اینکه پیدا کردید که به چه زمینه عکاسی و سبک های علاقه دارید می توانید عکاسی را شروع کنید به طور مثال ممکن است که شما به سفر کردن علاقه زیادی داشته باشید پس بهتر است که در زمینه عکاسی از منظره و landscape  مشغول به فعالیت شوید.

به عکاسی به عنوان یک تفریح و سرگرمی نگاه کنید که می تواند حال شما را خوب کند و از آن لذت ببرید در این صورت هیچوقت از عکاسی خسته و ناامید نمی شوید.

سعی کنید از تمام امکانات دوربین تان آگاه باشید و آن را به خوبی بشناسید

داشتن یک دوربین فول آپشن و مجهز کمک زیادی به عکاسی شما می کند ولی با داشتن یک دوربین معمولی هم می توانید عکاسی را شروع کنید فقط کافی است که به تمام امکانات دوربین تان مسلط باشید. به یاد داشته باشید که همیشه آدم ها در محدودیت ها ستاره می شوند .

دوربین هایی که مد دستی (manual mode) دارند به شما کمک می کنند که بتوانید روی عکس هایتان کنترل بهتری داشته باشید. و همینطور باید فرمت RAW  را داشته باشد.

برای عکاسی در زمینه ورزشی باید دوربینی داشته باشید که سرعت شاتر بالایی داشته باشد (حداقل 6 فریم در ثانیه)

به طور کلی اگر روزی دوربین خوب و گران قیمتی خریدید حتما سعی کنید که آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید از تمام امکانات آن به خوبی استفاده کنید.

سعی کنید که به طور متوالی  هر رو عکس بگیرید 

 هیچ وقت از عکس گرفتن خسته نشوید ، سعی کنید دوربینتان همیشه همراهتان باشد که هر جا هر سوژه قشنگی که دیدید عکس بگیرید. کسی چه می داند شاید زیباترین عکستان را زمانی بگیرید که انتظارش را نداشتید و از قبل برای آن آماده نبودید.

اگر جایی یک منظره زیبا و تأثیر گزار دیدید و دوربینی نداشته باشید به طور حتم آن لحظه را از دست خواهید داد.

از دوربین خودتان به طور مکرر استفاده کنید و مثل گوشی همراهتان همه جا همراه خود ببرید

نور را بشناسید و سعی کنید از آن به نفع خود بهره ببرید

یکی از مهمترین آیتم های عکاسی شناخت درست نور است ، پس بسیار ضروری است که آن را بشناسید تا بتوانید با آن کار کنید.

مثلا باید بشناسید که چگونه زوایای مختلف نور سایه های خاصی را ایجاد می کند. برای این کار می توانید از عکس های دیگر الهام بگیرید و تشخیص دهید که زاویه تابش نور از کدام جهت است.

داشتن لنز خوب

یکی از ضروریات عکاسی داشتن یک لنز خوب و حرفه ای می باشد اگر شما بتوانید دیافراگم و کار با آن را به خوبی بشناسید خیلی خوب می توانید با یک لنز جدید کار کنید.

بهترین لنز برای عکاسی، لنز پرایم 50 میلی متری f/1.8 است. این لنز به دلیل نداشتن زوم نسبتاً گران است. اما در صورت لزوم می توانید لنز های دیگری نیز خریداری کنید .

 

مواردی که در بالا گفته شد شاید خیلی کامل نباشد ولی اصلی ترین مواردی هستند که به شما برای شروع عکاسی حرفه ای کمک زیادی می کند پس آنها را فراموش نکنید.

 

 

 

 

 

 

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group