عکاسی نوزادی را باید به طور کلی از عکاسی کودک جدا دانست چون هم که شرایط جسمی نوزاد با کودکان متفاوت هست و هم بدلیل اینکه نوزادان اکثر وقت ها خواب هستند و به همین علت ها نقش عکاس و دکور و نحوه ی پیچیدن نوزاد خیلی مهم است

عکاسی نوزادی را باید به طور کلی از عکاسی کودک جدا دانست چرا که هم شرایط جسمی نوزاد با کودکان متفاوت است و هم بدلیل اینکه نوزادان بیشتر وقت ها در خواب ناز هستند. به همین علت ها نقش عکاس و دکور و نحوه ی پیچیدن نوزاد خیلی مهم است.

بهترین زمان برای عکاسی نوزادان

بهترین زمان برای عکس گرفتن از نوزادان مربوط به چهار روزگی نوزاد تا بیست روزگی او می شود. چرا که هر چقدر خواب نوزاد عمیق تر و جثه او کوچک تر باشد امکان عکسبرداری از او راحت تر خواهد شد.

اما در بعضی مواقع شاهد این هستیم که تعداد هفته های بیشتری از تولد نوزاد گذشته است اما با این حال اگر نوزاد همچنان بیش تر ایام را خواب است می توان عکسبرداری از نوزاد را انجام داد. معمولا عکسبرداری از نوزاد تا انتهای سه ماهگی نیز ممکن است .

عکاسی از نوزاد در زمان بیداری

گاهی اوقات والدین بچه ها دوست دارند که در زمان بیداری نوزادشان از آن عکس بگیرند بنابراین باید زمانی را در نظر داشته باشند که نوزادان آن ها، شیر خود را خورده و به اندازه کافی خوابیده باشد چرا که نوزادانی که گرسنه هستند و نخوابیده اند، تمامی دوره ی عکاسی را یا در خواب به سر می برند و یا اینکه بداخلاقی می کنند و یا تمامی مدت عکاسی را در گریه و با بی حوصلگی می گذراند. بنابراین مادر باید زمانی را برای عکاسی در نظر بگیرد که کودک شاد و پر هیجان است

همچنین نوزادانی که از تولد آنها دو ماه میگذرد، عکس گرفتن از آنها وقتی بیدار هستند کاری دشوار می باشد مگر اینکه مادر یک لحظه را شکار کند و یا متوجه ژست هنری فرزندش شود. تنها در این صورت می شود دوربین را تنظیم و عکس را ثبت کند.

آتلیه عکاسی سارا با مجرب ترین عکاسان بهترین لحظات را برای شما به ارمغان می آورد.

نکاتی در مورد عکاسی از نوزادان

پوزیشن های مختلف

عکاس باید ضمن در نظر گرفتن جثه نوزاد، عکس را در پوزیشن های مختلفی بگیرد اما باید  به گونه ای باشد که سبب امر و نهی های زیاد نشود زیرا موجب بد خلقی و بد اخلاقی کودکان می شود.

لنز دوربین با نوزاد هم سطح باشد

برای عکاسی، بهترین ارتفاع هم سطح بودن با نوزاد می باشد. عکس هایی همچون از بالا و یا بالعکس از پایین هیچ ارتباطی با هم سطح بودن ندارد.

به طور دائم عکس بگیرید

کودکان سریع از خودشان عکس العمل نشان می دهند و در این مواقع، اجازه انداختن عکس به شما را نخواهند داد بنابراین باید پشت سر هم عکس بگیرید.

تنظیم نور

اگر کودکتان حرکت های زیادی انجام می دهد می توانید با گذاشتن دیافراگم اپر حرکت های او را در عکس از بین ببرید

پس زمینه عکاسی

هر چه قدر عکس پس زمینه ساده تر باشد و فاقد طرح باشد عکس نوزاد شما جلوه بیشتری دارد. پس زمینه علاوه بر اینکه نباید طرح دار باشد همچنین شلوغ هم نباید باشد چرا که در آن موقع سوژه که نوزاد شما می باشد کم رنگ تر دیده می شود.

عکس از چهره کودک

یکی از بهترین حالات برای عکاسی از نوزادتان عکاسی از چهره ی او نیز می باشد

لبخند

برای بدست آوردن لبخند نوزاد، با شکلک در آوردن آن ها را نترسانید و با شکلک هایی که می توانید لبخند را به صورت او بیاورید سعی کنید این کار را انجام دهید.

عکس های سیاه سفید

این دسته از عکس ها علاوه بر داشتن جنبه ی کلاسیکی،همیشگی و کهنه نشدنی هستن.

خواب های شیرین

یکی از شیرین ترین و بامزه ترین حالت های عکاسی مواقعی هست که نوزاد در حال خواب می باشد.

 

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group