تاثیر نور در عکاسی کودک

از مهمترین ارزش های عکاسی تاثیر کیفیت نور می باشد. نور یکی از پایه ای ترین عوامل تاثیر در عکاسی کودک است بطور کلی نور پردازی یکی از شاخصه های بسیار مهم و تاثیر گذار است

از مهمترین ارزش های عکاسی، تاثیر کیفیت نور در عکس می باشد. نور یکی از پایه ای ترین عوامل موثر در عکاسی کودک است بطور کلی نور پردازی یکی از شاخصه های بسیار مهم و تاثیر گذار در عکاسی است. این تاثیرگذاری بدان جهت می باشد که می تواند بر ماهیت عکس بیفزاید و باعث زیباتر شدن عکس شود و حس بسیار خوبی به بیننده القا کند.

تقریبا همه افرادی که در حوزه عکاسی فعال اند بر این باورند که اگر عکسی در آتلیه کودک درست و دقیق نورپردازی شده باشد، جذاب و دلنشین خواهد شد. پس در نتیجه، نور پردازی اهمیت خیلی زیادی در عکاسی از کودک دارد و در آتلیه تخصصی کودک باید به میزان نور دقت کرد.

شدت نور

شدت نور تاثیر بسزایی در زیباترشدن عکس دارد بطوری که اگر نور درست و حساب شده تابانده نشود ممکن است عواملی در صورت نشان داده شود که نیازی به نشان دادن نباشد. مثلا در نورپردازی برای عکاسی از کودک باید نور بطور ملایم تابانده شود تا از نشان دادن عواملی خاص که نیازی برای نشان دادن نیست جلوگیری شود.

مدیریت نور پردازی

 در عکسبرداری از کودک اگر حالت نورپردازی از کودک درست باشد بطور دقیق سردی , گرمی و ته رنگ کل عکس را مشخص می کند. بنابراین مدیریت نور عکس تاثیر خیلی زیادی دارد. همچنین محل قرار گیری نور اصلی نیز دارای اهمیت بالایی است. برای مثال تاثیر نوری که از پشت دوربین تابانده می شود با اثر نوری که از کنار کودک یا پشت سر کودک تابانده می شود تفاوت خیلی زیادی دارد.

کنترل نور

برای کنترل نور، راه های زیادی پیش روی ماست اما چیزی که اهمیت دارد این است که می توان نور را طوری کنترل کرد که تنها بخشی از سوژه را در بر بگیرد و یا طوری هدایت کرد که یک عکس معمولی را به یک عکس هنری تبدیل کرد.

بطور کلی در عکاسی، نور می تواند به اشیای بی جان , روح ببخشد و آنها را تبدیل به یک اثر هنری کند. همانطور که می دانید نور یک شاخصه خیلی مهم در عکاسی خصوصا در عکاسی از کودکان بشمار می رود.

نور طبیعی یا مصنوعی

عکاسان بر این باورند که نور مصنوعی، زیبایی عکس را کاهش می دهد و بیشتر سعی می کنند از نور طبیعی برای عکس برداری از کودکان استفاده کنند زیرا در نورپردازی مصنوعی ممکن است چشم کودک در عکس دچار قرمزی شود. هرچند این قرمزی چشم قابل درست شدن است اما به هرحال نور طبیعی نسبت به نور مصنوعی اولویت دارد هرچند در بعضی موارد نمی توان از نور طبیعی استفاده کرد و عکاسان ناچار به استفاده از نور مصنوعی می شوند.

زمانی که شما دو عکس را که یکی با استفاده از نور مصنوعی و دیگری با استفاده از نور طبیعی عکس برداری شده است، مقایسه کنید، تازه متوجه تفاوت ها خواهید شد، البته که در آتلیه ها از تجهیزات نوری و نور پردازی حرفه ای استفاده می شود که از زیبایی عکس نمی کاهد. و شما بابت نور و زیبایی عکس نگرانی نخواهید داشت. نور مصنوعی همان نور فلاش دوربین یا استفاده از تجهیزات نور پردازی می باشد.

انتخاب نوع نور بر عهده شماست که بدانید کدام نوع از نور می تواند زیبایی بیشتری بر روی تصاویر القا کند. اگر شما در منزل هستید و عکس برداری در منزل انجام می شود می توانید در کنار پنجره بایستید و یک نور طبیعی بر روی شما بتابد. اما اگر در آتلیه هستید باید از نور مصنوعی استفاده کنید. اما استفاده درست از نور طبیعی می تواند به اندازه یک سلفی بر روی شما تاثیر گذار باشد.

حتما قبل از عکسبرداری، چند عکس در زوایای مختلف و با نور طبیعی و نور مصنوعی بگیرید! در این صورت خود متوجه خواهید شد که کدام عکس و در کدام زاویه و با چه طیف نوری زیبا خواهد شد.

 

 

ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group