یکی از شیرین ترین تجربیات زندگی، عکاسی از نوزادان بخصوص در روز های اول زندگی است . البته این کار بسیار حساس و ظریف است و باید به نکات زیادی توجه کرد که ما سعی کردیم برخی از مهم ترین آنها را در اینجا بیان کنیم.

عکاسی از نوزادان

یکی از شیرین ترین تجربیات زندگی، عکاسی از نوزادان بخصوص در روز های اول زندگی است . البته این کار بسیار حساس و ظریف است و باید به نکات زیادی توجه کرد که ما سعی کردیم برخی از مهم ترین آنها را در اینجا بیان کنیم.

حتما تا کنون در انواع کارت پستال ها و پوستر های مختلف شاهد عکاسی از نوزادان بوده اید، که از هر کدام از نوازادن در شرایط و ژست های مختلف عکس گرفته شده و لحظات شیرینی از نوزادان را ثبت کرده اند .

آتلیه عکاسی سارا با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه عکاسی از کودکان و همینطور محیطی شاد و زیبا این امکان را فراهم میکند که بتوانید چنین عکس های زیبایی را از فرزندان داشته باشید. اما از آنجایی که عکاسی از نوازادان با عکاسی از انسان های بالغ کاملا متفاوت است لازم است که مواردی را از قبل بدانید .

به طور معمول مناسب ترین زمان برای عکاسی از نوزادان در دو هفته اول تولد نوزاد است. چون در این ایام کودک همچنان در هنگام خواب دست و پایش را جمع کرده و می خوابد ولی در هفته های بعدی کودک شما مدام دست و پایش را تکان می دهد. به طور مثال عکس برداری ازبرخی ژست های خاص نوزاد شما فقط در دو هفته اول امکان پذیر است و همچنین لازم است که از قبل برای عکس برداری از نوزادتان وقت رزرو کنید تا در زمان مراجعه معطل نشوید و کودک شما اذیت نشود. به طور معمول جلسه عکاسی از نوزادان چیزی بین 2 الی 5 ساعت به طول می انجامد و ممکن است که خودتان هم بخواهید در کنار همسرتان نوزاد خود را در آغوش بگیرید و عکس بگیرید و یا هر ژست خاص دیگری را امتحان کنید.

لازم است که در جلسه عکس برداری حتما پوشک نوزاد اضافی و شیر خشک همراه خود داشته باشید چون ممکن است نوزادتان به آن احتیاج پیدا کند.

شاید فکر کنید که 2 الی 5 ساعت زمان نسبتاً طولانی برای عکاسی از نوزادن است ولی در نظر بگیرید که تقریباً نصف این زمان صرف آرام کردن فرزندتان می شود تا امکان عکس برداری از آن فراهم شود

یکی از مهمترین مواردی که در جلسه عکاسی ممکن است ذهن شما را درگیر خود کند پوشاندن یک لباس زیبا و مناسب برای فرزندتان است . بیاد داشته باشید که لباس فرزندتان بهتر است که ساده و راحت باشد علاوه بر این در بیشتر مواقع عکاسی از نوزادان در حالت نیمه برهنه انجام میشود . چون ما می خواهیم کوچکترین جزئیات بدن نوزاد مثل انگشتان ، لب ها ، دست و پا و غیره در عکس به خوبی دیده شود. در صورتی که می خواهید لباس تن نوزادتان کنید بهتر است که لباس فرزندتان طرح  و عکس نداشته باشد . علاوه بر این بهتر است که پای نوزادتان کفش نباشد چون که پاهای نوزاد زیبایی و لطافت دلنشینی دارد.

برای نوزادان دختر بهتر است که از لوازم تزئینی مثل گل سر و تل سر یا کلاه و لباس های شاد و بامزه استفاده کنید تا زیبایی آنها دو چندان شود .

رنگ لباسی که بر تن فرزندتان می کنید نیز بهتر است که رنگ های خنثی داشته باشد مثل سفید ، خاکستری و کرم.

برای آماده کردن نوزادتان جهت عکس برداری به هیچ عنوان پدر مادر نباید حالت نگرانی و اضطراب داشته باشند چون ممکن است که اضطراب شما به کودک هم منتقل شود و آرامش فرزنتان را بر هم بزند .

نباید برای عکس برداری عجله کرد، اگر فرزند شما گرسنه یا خسته است به او کمی زمان بدهید تا دوباره سر حال شود یا این که بهتر است او را بخوابانید، عکس نوزادان در زمان خواب بسیار زیبا و جذاب است و همینطور مواظب باشید در روزی که میخواهید عکاسی کنید، در خواب فرزندتان اختلالی ایجاد نشود و در آخر اینکه از سپردن فرزنتان به دست عکاسان نترسید، آنها تجربه کافی را برای کار با نوزادان دارند و میدانند که چطور مراقب فرزند دلبندتان باشند. هر عکاسی خیلی خوب می داند که نوزادان چقدر حساس و آسیب پذیر هستند و ایمنی نوزاد را در اولویت قرار می دهند.
عکس نوزاد تازه متولد شده شما در کنار برادر و خواهر شما بسیار زیباتر می شود  و اینکار به فرزندان بزرگتر تان هم حس خوبی می دهد ولی اگر اولین فرزندتان به دنیا آمده می توانید سایر ژست های خانوادگی را امتحان کنید

والدین نیز در زمان عکاسی کنار فرزند بهتر است که از لباس های ساده تر استفاده کنند و لباسشان نباید طرح و مدل شلوغی داشته باشد که بیش از حد جلب توجه کند. در اکثر آتلیه ها لباس های مخصوص نوزاد وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید .

 


ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group