می توان گفت عکاسی هنر ثبت لحظه هایی که شاید هیچگاه دیگر تکرار نشوند است. عکاسی زمینه های مختلفی دارد و یک عکاس می تواند در چندین زمینه فعالیت کند در اصطلاح عمومی به کسی که عکس برداری می کند و شغل آن عکاسی است عکاس می گویند.

آتلیه عکاسی 

می توان گفت عکاسی هنر ثبت لحظه هایی که شاید هیچگاه دیگر تکرار نشوند است. عکاسی زمینه های مختلفی دارد و یک عکاس می تواند در چندین زمینه فعالیت کند در اصطلاح عمومی به کسی که عکس برداری می کند و شغل آن عکاسی است عکاس می گویند. 

ریشه عکاسی از کلمه photography می آید که شامل دو کلمه مجزای فوتو photo و گرافی  GRAPHY است . فتو شامل نور می باشد و ثبت و نگارش را گرافی می نامند . در عکس برداری ، نور و پرتو های آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یک عکاسی خوب بر اساس نور پردازی خوب انجام می شود . 

برای یک عکس خوب ابتدا باید نور را بر روی لنز دوربین و فیلم عکاسی و یا دریافت کننده تصویر الکتریکی به ثبت رساند . این تصویر می بایست به طریق ثابت قرار گیرد . ما برای ثبت و دریافت نور نیاز به دوربین عکاسی داریم . آن طیف از نور هایی که از سطح اشیاء بازتاب داده می شوند باید بر روی نگاتیو دوربین عکاسی اثر بگذارند و آن سنسور حساس به نور واکنش نشان داده و یک تصویر ثبت و ذخیره شود . 

به نظر شما می توان عکاسی را یک علم تلقی کرد یا یک هنر متفاوت ؟

از سه دیدگاه علمی ، هنری و حتی صنعتی می توان عکاسی را مورد سنجش قرار داد . 

پیدایش تخصص عکاسی بر پایه علم بوده و هیچکس عکاسی را کشف نکرده است . و طبق تاریخچه عکاسی در جهان مشخص شده است که با توجه به تلاش یکسری افراد پر تلاش به مرور زمان عکاسی شاخ و برگ گرفت و به وجود آمد . و به مرور زمان این علم پا به عرصه صنعت گذاشت .. دوربین عکاسی در سال های خیلی قبل بعد از آغاز به کار جعبه تاریک اختراع شد . و طبق آنچه گفته می شود نخستین تصویرعکاسی شده در سال 1822 میلادی و به دست ژزف نیسه به ثبت رسیده و اولین تصویر ثبت شده باعث گسترش و توسعه صنعت یا هنر عکاسی شده است . 

 عکاسی را می توان یک هنر در نظر گرفت که مطابق ذوق و سلیقه فردی هر شخص می تواند رشد کند و ذوق و سلیقه یک عکاس را می توان تفاوت بین یک عکس خوب و بد را مشخص کند . 

اگرچه می توان با به خرج دادن اندکی ذوق و سلیقه در عکاسی آثار و عکس های بی نظیری ثبت کرد ولی با کمی آموزش می توان به ثبت عکس های بی نظیری رسید و تبدیل به عکاس حرفه ای شد که با کمی سلیقه و هنر ذاتی می تواند تکمیل کننده یکدیگر شوند که البته نیاز به کمی انگیزه و ذوق هنرجو می باشد . 

یکی از اصول بسیار با اهمیت در زمینه عکاسی قاب بندی آن تصویر و منظره است . به ویژه اگر قصد عکس برداری از یک منظره طبیعی مثل جنگل و دریا را دارید . 

در این مرحله زاویه دید شما به آن منظره زیبا بسیار با اهمیت است و باید زاویه ای پیدا کنید که لنز دوربین بهترین دید و نور را داشته باشد . ابتدا باید سعی کنید که منظره را از داخل کادر دوربین ببینید و سپس شما در این مرحله حساس باید بهترین و زیباترین تصویر را کشف کنید ، و باید هر لحظه را به دقت تحلیل کنید در عکاسی حرفه ای این مرحله بسیار مهم است . 
ABOUT SARA
,Sara is one of the most famous studio in Tehran
equipped with the best cameras
and beautiful designs. we honor to record unforgettable momento
.of you're life
All images and content on this site belong to Sara studio
A company registered in Tehran, IRA

SARA PHOTO STUDIO . All rights reseved 2017
Copying in any way is prohibited Design By Adib IT Group